Ga naar de hoofdinhoud Ga naar de zoekopdracht Ga naar de hoofdnavigatie
OPITEC Nederland0725094771
Direct bestellen

Afgedankte apparaten en batterijen inleveren

 

Aanwijzing voor inzameling en afvoer

 

Afgedankte elektrische en elektronische apparaten moeten gescheiden van ongesorteerd huishoudelijk afval worden ingezameld. Het symbool met de doorgestreepte afvalbak geeft aan dat het apparaat niet bij het restafval hoort.

 

Lever afgedankte apparaten in bij een inzamelpunt van het Nederlandse inzamelsysteem. Zoek een locatie via het Wecycle-inleverpuntenoverzicht van Stichting OPEN.

 

 

Batterijen, accu’s en lampen

 

Batterijen en accu’s die niet in het apparaat zijn ingebouwd, en lampen die zonder beschadiging uit het apparaat kunnen worden verwijderd, moeten vóór afgifte apart worden ingeleverd. Gebruik een geschikt inzamelpunt. Verwijder ingebouwde batterijen niet met geweld.

 

Bescherm de polen van lithiumbatterijen tegen kortsluiting. Lever beschadigde of opgezwollen batterijen niet in via gewone inzamelbakken, maar vraag advies bij een geschikt inzamelpunt.

 

 

Terugname en inzamelpunten

 

In Nederland gelden het Besluit beheer elektrische en elektronische apparatuur en de toepasselijke regels voor batterijen. Wettelijke terugnamerechten bij aankoop van een vergelijkbaar nieuw apparaat blijven van toepassing. Lever apparaten en batterijen in bij een inzamelpunt van het Nederlandse systeem.

 

 

Lampen en lichtbronnen

 

Fluorescentielampen, spaarlampen, ontladingslampen en ledlampen moeten apart worden ingezameld. Voer gloeilampen en halogeenlampen af volgens de lokale aanwijzingen. Breng een lamp bij twijfel naar een geschikt inzamelpunt.

 

Als een lamp breekt die mogelijk kwik bevat, vermijd dan huidcontact. Verzamel de scherven met vochtig papier of karton, sluit ze af in een geschikte verpakking en ventileer de ruimte. Gebruik geen stofzuiger.

 

 

Persoonsgegevens

 

De eindgebruiker is zelf verantwoordelijk voor het verwijderen van persoonsgegevens van een afgedankt apparaat voordat het wordt ingeleverd.

 

 

Wettelijk kader:

  • Besluit beheer elektrische en elektronische apparatuur (BEEA)
  • Toepasselijke Nederlandse regels voor batterijen
  • Verordening (EU) 2023/1542

 

Registratie in Duitsland:

OPITEC Handel GmbH
WEEE-Reg.-Nr. DE 69941958
geregistreerd bij de stiftung elektro-altgeräte register
Nordostpark 72
90411 Nürnberg

Deze registratie geldt uitsluitend in Duitsland en is geen Nederlandse registratie.

Nieuwe batterijen nodig?

Productgalerij overslaan
Blokbatterij 9 V, standaard, per stuk
Productnummer: 204020
Blokbatterij 9 V, standaard, per stuk
Normale prijs: € 1,25
Camelion AlwaysReady batterijen (AAA) 4 stuks
Productnummer: 216562
Camelion AlwaysReady batterijen (AAA) 4 stuks
Normale prijs: € 9,50
(€ 2,38 / 1 Stuk)
Camelion CR1220 lithium-knoopcelbatterij 3 V
Productnummer: 219489
Camelion CR1220 lithium-knoopcelbatterij 3 V
Normale prijs: € 0,99
Camelion knoopcel batterij 3 V CR2025, 5 stuks
Productnummer: 213612
Camelion knoopcel batterij 3 V CR2025, 5 stuks
Normale prijs: € 4,25
(€ 0,85 / 1 Stuk)
Camelion knoopcel batterijen 3V CR2032, 5 stuks
Productnummer: 213601
Camelion knoopcel batterijen 3V CR2032, 5 stuks
Normale prijs: € 4,39
(€ 0,88 / 1 Stuk)
Camelion knoopcel batterijen CR2016, 5 stuks
Productnummer: 213597
Camelion knoopcel batterijen CR2016, 5 stuks
Normale prijs: € 4,25
(€ 0,85 / 1 Stuk)
Camelion super HD batterij 1,5V mono (R20) 2 stuks
Productnummer: 210588
Camelion super HD batterij 1,5V mono (R20) 2 stuks
Normale prijs: € 2,25
(€ 1,13 / 1 Stuk)
Camelion super HD batterijen (1,5 V) 2 stuks
Productnummer: 210625
Camelion super HD batterijen (1,5 V) 2 stuks
Normale prijs: € 0,95
(€ 0,48 / 1 Stuk)
Camelion® Alkaline Plus (AA) batterijen, 40 stuks
Productnummer: 216584
Camelion® Alkaline Plus (AA) batterijen, 40 stuks
Normale prijs: € 19,25
(€ 0,48 / 1 Stuk)
Camelion® Alkaline Plus (AAA) 40 stuks
Productnummer: 216595
Camelion® Alkaline Plus (AAA) 40 stuks
Normale prijs: € 18,99
(€ 0,47 / 1 Stuk)