Ga naar de hoofdinhoud Ga naar de zoekopdracht Ga naar de hoofdnavigatie
OPITEC België03 234 36 13
Direct bestellen

Afgedankte elektrische apparaten en batterijen inleveren

 

Aanwijzing voor inzameling en afvoer

 

Afgedankte elektrische en elektronische apparaten moeten gescheiden van ongesorteerd huishoudelijk afval worden ingezameld. Het symbool met de doorgestreepte afvalbak geeft aan dat het apparaat apart moet worden ingeleverd.

 

Lever apparaten in bij een inzamelpunt van het Belgische systeem. Zoek een locatie via de Recupel-inzamelpuntzoeker.

 

 

Batterijen, accu’s en lampen

 

Batterijen en accu’s die niet in het apparaat zijn ingebouwd en lampen die zonder beschadiging uit het apparaat kunnen worden verwijderd, moeten vóór afgifte apart worden ingeleverd. Gebruik een geschikt Bebat-inzamelpunt. Zoek een Bebat-inzamelpunt. Verwijder ingebouwde batterijen niet met geweld.

 

Bescherm de polen van lithiumbatterijen tegen kortsluiting. Vraag bij beschadigde of opgezwollen batterijen advies aan een geschikt inzamelpunt voordat u ze afgeeft.

 

 

Terugname en inzamelpunten

 

In België wordt de inzameling van afgedankte elektrische en elektronische apparaten geregeld volgens de toepasselijke gewestelijke regelgeving, onder meer via het Recupel-systeem. Wettelijke terugnamerechten bij aankoop van een vergelijkbaar nieuw apparaat blijven van toepassing. Gebruik de inzamelpunten van het systeem in uw gewest.

 

 

Lampen en lichtbronnen

 

Fluorescentielampen, spaarlampen, ontladingslampen en ledlampen moeten naar een geschikt inzamelpunt. Voer gloeilampen en halogeenlampen af volgens de lokale aanwijzingen. Breng een lamp bij twijfel naar een Recupel-punt.

 

Als een lamp breekt die mogelijk kwik bevat, vermijd dan huidcontact. Verzamel de scherven met vochtig papier of karton, sluit ze af in een geschikte verpakking en ventileer de ruimte. Gebruik geen stofzuiger.

 

 

Persoonsgegevens

 

De eindgebruiker is zelf verantwoordelijk voor het verwijderen van persoonsgegevens van een afgedankt apparaat voordat het wordt ingeleverd.

 

 

Wettelijk kader:

  • Toepasselijke gewestelijke Belgische regelgeving voor afgedankte elektrische en elektronische apparatuur
  • Verordening (EU) 2023/1542 voor batterijen

 

Registratie in Duitsland:

OPITEC Handel GmbH
WEEE-Reg.-Nr. DE 69941958
geregistreerd bij de stiftung elektro-altgeräte register
Nordostpark 72
90411 Nürnberg

Deze registratie geldt uitsluitend in Duitsland en is geen Belgische registratie.

Nieuwe batterijen nodig?

Productgalerij overslaan
Blokbatterij 9 V, standaard, per stuk
Productnummer: 204020
Blokbatterij 9 V, standaard, per stuk
Normale prijs: € 1,25
Camelion AlwaysReady batterijen (AAA) 4 stuks
Productnummer: 216562
Camelion AlwaysReady batterijen (AAA) 4 stuks
Normale prijs: € 9,50
(€ 2,38 / 1 Stuk)
Camelion CR1220 lithium-knoopcelbatterij 3 V
Productnummer: 219489
Camelion CR1220 lithium-knoopcelbatterij 3 V
Normale prijs: € 0,99
Camelion knoopcel batterij 3 V CR2025, 5 stuks
Productnummer: 213612
Camelion knoopcel batterij 3 V CR2025, 5 stuks
Normale prijs: € 4,25
(€ 0,85 / 1 Stuk)
Camelion knoopcel batterijen 3V CR2032, 5 stuks
Productnummer: 213601
Camelion knoopcel batterijen 3V CR2032, 5 stuks
Normale prijs: € 4,39
(€ 0,88 / 1 Stuk)
Camelion knoopcel batterijen CR2016, 5 stuks
Productnummer: 213597
Camelion knoopcel batterijen CR2016, 5 stuks
Normale prijs: € 4,25
(€ 0,85 / 1 Stuk)
Camelion super HD batterij 1,5V mono (R20) 2 stuks
Productnummer: 210588
Camelion super HD batterij 1,5V mono (R20) 2 stuks
Normale prijs: € 2,25
(€ 1,13 / 1 Stuk)
Camelion super HD batterijen (1,5 V) 2 stuks
Productnummer: 210625
Camelion super HD batterijen (1,5 V) 2 stuks
Normale prijs: € 0,95
(€ 0,48 / 1 Stuk)
Camelion® Alkaline Plus (AA) batterijen, 40 stuks
Productnummer: 216584
Camelion® Alkaline Plus (AA) batterijen, 40 stuks
Normale prijs: € 19,25
(€ 0,48 / 1 Stuk)
Camelion® Alkaline Plus (AAA) 40 stuks
Productnummer: 216595
Camelion® Alkaline Plus (AAA) 40 stuks
Normale prijs: € 18,99
(€ 0,47 / 1 Stuk)